Jak prosto wymienić pieniądze w kantorze online?

Nie ma chyba osoby, która nie musiałaby chociaż raz skorzystać z kantoru wymiany walut. Najczęściej kantor walut jest oblegany w okresie wakacyjnym czy podczas ferii zimowych, ponieważ dużo osób wyjeżdża na krótkie wczasy za granicą, ale są też osoby, które na stałe pracują w innym kraju i przywożą zarobki w innej walucie. Czy takim osobom opłaca się wymieniać pieniądze w normalnym kantorze? Niekoniecznie, ponieważ kantory online dają lepsze stawki.

Jak wymienić pieniądze online?

Przede wszystkim trzeba mieć konto bankowe podstawowe i konto walutowe. A na stronie upatrzonego kantoru walut rejestruje się konto użytkownika i podaje dane osobowe, w tym dwa rachunki bankowe, między którymi będzie się dokonywać wymiany waluty. Kantor walut online jest bowiem tylko pośrednikiem, któremu zleca się transakcję wymiany. Najpierw trzeba ze swojego podstawowego rachunku przelać środki na rachunek kantoru, a potem zlecić wymianę na walutę, która nas interesuje i czekać na wpłynięcie przelewu na konto walutowe. Albo na odwrót, ponieważ w kantorze takim można wymieniać dowolne waluty na złotówki. Dzięki posiadaniu konta użytkownika można to zrobić bardzo szybko i mieć wgląd do każdej przeprowadzonej wcześniej transakcji.

Lepsza cena online

Kantory internetowe zawsze mają aktualne ceny walut, ponieważ pobierają dane co 30 sekund z giełdy walutowej, czyli Forex. Dlatego można mieć pewność, że w takim kantorze zawsze cena będzie najlepsza i odpowiadające cenie rynkowej. A do tego kantory online mają niższy spread niż np. banki.