Jak działa internetowy kantor wymiany walut?

Coraz więcej firm usługowych przenosi swoje działania do Internetu. Tak też stało się z wieloma usługami finansowymi. Bez trudu można znaleźć np. kantory online, które wymienią każdą walutę świata bez kolejek. Jak działa internetowy kantor wymiany walut i czy jest tak samo bezpieczny jak stacjonarny kantor?

Jak wymienić pieniądze w kantorze online?

Przede wszystkim trzeba znaleźć internetowy kantor wymiany walut i zarejestrować na jego stronie internetowej konto użytkownika. Nie zawsze jest to wymagane, ale mając konto klienta można potem sprawdzać między innymi historię wszystkich transakcji. Po uzupełnieniu podstawowych danych osobowych podaje się również numery rachunków bankowych używanych do wymiany pieniędzy. Potrzebne jest jedno konto walutowe i jedno konto zwykłe lub także walutowe, ale o innym numerze. Z tego drugiego konta robi się przelew na przypisany rachunek na stronie kantoru, a potem kiedy już ustalimy wysokość transakcji i zaakceptujemy stawkę wymiany, zlecamy przelew środków na konto walutowe. Jednak całą transakcję można zacząć od sprawdzenia kursów walut.

Kursy walut w kantorze online

Pomimo, że kursy walut się zmieniają non stop to kantory internetowe mają najbardziej rzeczywiste ceny, ponieważ dane pojawiające się na ich stronach pobierane są w czasie rzeczywistym z giełdy walutowej. Dlatego można mieć pewność, że wymienimy pieniądze po aktualnym kursie. Większość kantorów oprócz publikowania tabeli z wysokością kursów także dodaje rekomendacje mówiące o tym, czy kurs może się zmienić.